- April 21, 2022
- Posted by: ISSLServ
- Category: IT Вакансії
Зміст
Поради щодо кар’єри продакт- менеджеров провідних компаній. Актуальним знанням із проєкт-менеджменту, які відповідають вимогам ринку, не навчають в університетах. Якщо ви вирішили стати PM’ом, готуйтеся до того, що нові знання потрібно опановувати самостійно, і здебільшого доведеться вчитися на практиці. За даними Djinni, медіанна зарплатня IT проєкт-менеджера в Україні складає $1400–2500 залежно Вакансія Senior Product Manager (Mobile) від компанії, рівня, досвіду, знань і навичок проєктного менеджера. Для РМ із досвідом роботи в ІТ рік або менше медіанна зарплата становить $1400, 2–3 роки — $1900, 4+ — $2750 і більше.
Product Manager в IT: хто такий, що робить та як ним стати
Менеджер проєкту завжди повинен пам’ятати про ризик витратити гроші та час на продукт, який не буде затребуваним, бо користувачі не зрозуміють, як ним користуватися. Тому Project Manager та команда мають скерувати розробку так, щоб виконати бізнес-задачі проєкту при мінімальних ресурсах. Дуже часто Product Owner-а ще називають бізнес-аналітиком. Бізнес-аналітик аналізує бізнес і визначає, що з цього витягти. Але насправді бізнес-аналітик – це просто інша особа Product Owner-а.
Де вчитися на Product Owner? Яка освіта потрібна?
- Серед прикладів – обчислення, читання, письмо, набір тексту, облік, робота з технічними пристроями та комп’ютерне програмування.
- Робота такого формату часто передбачає ненормований робочий графік, необхідність завжди бути на зв’язку, зустрічі з командою та замовниками поза офісом.
- Але схожість з іншими керівниками проєктів полягає лише в менеджерських компетенціях.
- Особливо це важливо для B2B-продуктів, оскільки прямо впливає на їхню репутацію.
Інтерв’юер задає кандидату і багато особистих запитань, щоб оцінити, наскільки він впишеться в компанію, може сприймати критику та чітко критично дивитися на свою роботу, лидерчі та комунікаційні навички. Все залежить від того, як організує цей процес емплоєр і що їм потрібно. Зазвичай попередньо рекрутер валідує бекграунд кандидата, потім кличуть на «technical» інтерв’ю, після якого можуть дати якусь домашку.
найпопулярніших Digital-професій у 2023 році
Виходить, що програмісти отримали технічні завдання, в які вносяться правки з боку замовника кожні кілька днів. Якісь частини стають важливіші, якісь просто викидаються, якісь додаються. Значить або програмісти повинні працювати з цим, тобто самостійно розуміти, розставляти і міняти пріоритети, або це повинен робити хтось інший.
Шлях до проєкту Harmonic. Історії спеціалістів GlobalLogic. Частина І
Вони, до речі, найчастіше відкриті до набору молодих фахівців без досвіду роботи. Project management — це процес управління проєктами, що включає в себе їх планування, організацію та реалізацію для досягнення поставлених цілей з умовою дотримання встановлених часу та бюджету. На вході програмісти отримують технічне завдання, а на виході видають програмний код, який буде виконувати те, що написано в ТЗ. Все це виглядає добре і здорово, але, по-перше, технічне завдання повинно бути кимось складено. По-друге, якщо в шістдесятих ви могли дати ТЗ і чекати результатів два роки, без видимих змін, то в сучасному бізнес-світі таке неможливо. Якщо у вас нічого не змінилося за місяць, це вже говорить про застій і проблеми в бізнесе.
Переваги та недоліки в роботі продакт-менеджера
Зазвичай в людей є щось одне, тому, як каже експерт, часто компанії, вирішуючи що їм важливіше, шукають собі кандидатів і вже в процесі довчають іншого. В продакти переходять з дуже багатьох професій, найчастіше з аналітики чи з проджект менеджменту. Ну і часто все залежить від специфіки продуктової роботи, тому тут нема silver bullet. Серед soft skills та особистісних навичок для менеджера проєктів важливі увага до деталей, аналітичне та креативне мислення. Хороший менеджер працює на випередження будь-яких потенційних проблем, тому вміння керувати ризиками та вирішувати проблеми теж стане у нагоді. Але якщо кодинг — не ваше, натомість ви любите взаємодію з людьми та маєте лідерські якості, можна спробувати «пірнути» в роботу проєкт-менеджера.
Хто такий веб-дизайнер, чим займається та як ним стати, перспективи професії
Така модель роботи, через час і при добрих відносинах може перерости в перший варіант, з більшою свободою прийняття рішень. Часто кандидати мають свій список компаній-фаворитів, в яких хотіли б працювати. Якщо ви серед них, тоді регулярно переглядайте розділ вакансій безпосередньо на їх сайтах, а також сторінки в соцмережах.
Інколи доводиться прибрати певний функціонал, якщо він дублюється в іншому проєкті цього ж бізнесу, щоб не ускладнювати вибір для користувачів. У Linkup Studio для швидкого прототипування та випуску ми використовуємо методології Lean або Agile. Коли бізнес зростає, виникає потреба систематично розвивати продукт та оптимізувати розробку.
На певному етапі саме взаємодія з користувачами продукту може становити більше 70% щоденної роботи. Здебільшого ентерпрайзи працюють щонайменше десятиріччя, і часто їхні технології й сам продукт старішає просто тому, що був зроблений давно. Стейкхолдери можуть не до кінця розуміти й не бачити, що продукт морально застаріває і перестає приносити користь, яку давав раніше. Учасники курсу навчаться ефективно управляти продуктом, розробляти бачення і стратегії його розвитку, а також взаємодіяти з командами розробників і зацікавленими сторонами. Після закінчення навчання учасники отримують сертифікат, що підтверджує їхню кваліфікацію як Product Owner, що стає значущою перевагою при працевлаштуванні та просуванні кар’єрними сходами. Прийнято вважати, по тому ж SAFe, що PM — більше за стратегію усього продукту, а РО — більше за тактику та по конкретній команді.
У Linkup Studio ми проводимо ретроспективний аналіз старої моделі та визначаємо, які компоненти є найбільш важливими. Продакт-менеджер координує тестування нової моделі й те, як її сприйматимуть користувачі. Він взаємодіє з клієнтськими департаментами маркетингу, продажів і розробки та швидко реагує на отримані дані.
Тому, щоб посісти цю посаду, потрібно буде провести підготовчу роботу, дослідити компанію та отримати повне розуміння її продукту чи послуги. Така освіта дає теоретичну базу і допомагає розвинути аналітичне мислення, що вкрай важливо для успішної роботи Product Owner. У багатьох організаціях, особливо в тих, де проєкти розвиваються в умовах Agile-методологій, ролі продакт-менеджера і Product Owner часто перетинаються або навіть зливаються в одну.
Продакт менеджер працює з усім продуктом і відповідальний за всі його частини, просування та позиціонування на ринку, щастя користувачів, метрики продукту, нові ринки і тп. У великих організаціях продакт — один із стейкхолдерів. У статті я детальніше розповів про те, у чому специфіка цієї позиції в IT, які hard/soft skills потрібні для роботи продакт-менеджером і чому фахівці нашої спеціалізації часто переходять на роль CEO.
Product Owner – член Agile команди, який відповідає за роботу над продуктом на рівні команди, визначає User Stories,пріоритизує беклог команди, тісно співпрацює з Product Manager. Розтягується ланцюжок і прийняття рішень й перевірки вимог. Грубо кажучи, РРО майже ні за що не відповідає, а бізнес-аналітик не знає, що конкретно робити, чи можна звертатися безпосередньо до клієнта, або навіщо йому потрібен РРО. Продакт-менеджер може піти одним з двох шляхів кар’єрного зростання. За цією спеціальністю можна розвиватись як на індивідуальному рівні, роблячи все вагоміший внесок у продукт, так і на рівні менеджменту, розвиваючи управлінські навички. Мене звати Дмитро, я Product Manager в українській продуктовій IT-компанії Brainstack_.
Рекомендую кожному цю книгу, не тільки продакт-менеджерам програмного забезпечення. Ви ще не чули про Toyota Production System, Kaizen, Kanban, Lean Development, Gemba й Andon? Рекомендуємо мати під рукою, як відправну точку для детальнішого вивчення окремих розділів.
Заповніть, якщо ви не проти, щоб ми могли зв’язатись у випадку потреби. За цей час ми пройшли довгий шлях по Далекій-Далекій Галактиці. Матеріал об’ємний, розповісти хочеться багато про що, тож ми прийняли рішення розбити публікацію на два епізоди. В Україні медіанна компенсація продуктового менеджера з досвідом від року та рівнем володіння англійською Intermediate+ в червні 2022 року дорівнювала $3050 на місяць ($36,6 тис. на рік).
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/